Něco málo o virtual tuningu

4. března 2008 v 9:01 |  Virtual tuning

Virtual Tuning


Virtual tuning označovaný také někdy jako visual tuning. Jedná se o grafickou úpravu digitální fotografie, na které je nejčastěji sériový vůz. "V-tuner" se snaží tento vůz upravit co nejorginálněji, aby ve finální verzi vypadal jako "skutečná vytuněná kára", která ihned může vyrazit na některý z tuning srazů. Co potřebujete? Je třeba mít doma nějaké PC, nemusí to být žádná nejvýkonnější mašina, ale něco průměrného, aby práce s potřebným grafickým programem byla pohodlná. Když už jsme nakousnuli ten program, doporučovala bych Adobe Photoshop 6 a vyš nebo Corel Photopaint.

Jak začít:


Pro začátek bych Vám doporučila nepouštět se do moc složitých úprav, ale první díla upravovat decentněji a to tak, že třeba jen změníte barvu vozu, ztmavíte okna, vůz trochu snížíte. Pokud Vám to půjde a výsledek bude vypadat slušně, měli by jste začít zahlazovat karoserii, vyměňovat kola a nárazníky atd. Možností jak daný vůz zkrášlit je opravdu mnoho a změnit či upravit se dá opravdu vše. Pokud chcete, aby vaše práce vypadaly opravdu pěkně, měli byste být ze začátku velmi trpěliví. Zaručeně byste to neměli hned vzdávat, pokud se něco nepovede. A ještě jedno takové upozornění, nepoužívejte díly již z virtuálně upravených aut a už vůbec se nesnažte nějaké dílko napodobit, "v-tuneři" mají většinou dobrý přehled a hned se to pozná, proto se vždy snažte být originální a dodržujte Základní pravidla VT.

Základní pravidla VT:


1. Nikdy nevydávám cizí díla za svá.

2. Nikdy neberu části již virtuálně upravených aut a nedávám je na svá.

3. Zveřejněním svého díla před ukončením soutěže se dobrovolně vystavuji riziku padělání práce. Provozovatel soutěže nebude zjištovat kdo od koho kopíroval a jako bernou minci bere datum přijetí práce do contestu.

4. Do soutěže posílám vždy jen jednu práci. Nebudou tolerovány opravy a opakované posílání prací (vyjma například opomenutí podepsáni práce).

5. Při zjištění "fakera" v soutěži, bude tato práce bezpodmínečně vyřazena a to i dodatečně po vyhlášení výsledků.

6. Pokud bude "fake" objeven v jakékoliv práci v galeriích, bude tato práce navždy vyřazena i s celou galerii dotyčného autora.

Neznalost těchto pravidel neomlouvá - jsou řádně zveřejněny a jejich existence je zdůrazněna. Pokud se vyskytne nějaký problém a tvůrce výtvoru si bude jistý a dokáže, že nepadělal a že šlo třeba o náhodu, nebude represivní opatření učiněno.

Návody:


Většina návodů k VT je právě dělaná pro Adobe Photoshop, který je mezi "v-tunery" asi nejrozšířenější, právě proto bych Vám doporučovala si ho vyzkoušet.

Návody v češtině najdete na:


Grafickýtuning.cz - ve spolupráci s VTcommunity.net -zatmavení oken vozu, vyhlazení karoserie, kompletní úprava masky, snížení vozu, výměna kol...návody neustále přibývají...

Virtcars.com - spousta návodů...Pokud Vám nedělá problém angličtina:

Digimods,Photoshopchop.com,Photochop.net,Photoshopjunkie.com


Předlohy k "v-tunění":


Jak jste se jistě už dočetli, je třeba mít nějakou kvalitní digitální fotografii sériového vozu, která by měla mít co největší rozlišení, aby se s ní dobře pracovalo. Zde bych Vám doporučila nějaké weby, kde najdete již nafocené plakáty různých značek a typů vozů, ovšem nic Vám nebrání vzít digitální foťák a jít si něco nafotit sami...

Auto.cz,Autorevue.cz, Autogaleria.pl, Automix.cz, Car-desktop.com, Dieselstation.com

Kde prezentovat v-tuningy?


Asi nejefektivnější způsob jak se zviditelnit je vystavovat práce na nějakém webu o VT. Jednou z možností je zaslat své v-tuningy a počkat si, až Vám bude vytvořena galerie. Takovýto způsob prezentace Vám nabízí Grafickýtuning.cz a VTcommunity. Když spěcháte a chcete své dílka ukázat světu ihned, pak navšivte galerii Pacevt.com, kde své práce po zaregistrování můžete nahrávat sami...Poslední možností je si vytvořit svou vlastní prezentaci prací, jako to udělal například v-tuner POiNTER. Pokud si ovšem chcete nechat svou práci ohodnotit, doporučuji navštívit Tuning-forum.org, sekci Virtual tuning. Můžete tak získat názor na svou práci od více či měné zkušených v-tunerů a mnohdy dostat i užitečnou radu...Ovšem pokud si opravdu chcete pořádně podiskutovat o virtual tuningu, tak navštivte největší tuzemské fórum o VT - Virtcars.com a nebo Forum.beastie.sk.

FAKEŘI - hrozba virtuálního tuningu:


Slovo FAKE v angličtině znamená podvod či padělek. Jde o dílko autora, který svou práci jasně a prokazatelně padělal na základě již vyhotovené VT práce autora cizího. Ve většině případů však nejde o padělání celých prací, ale o kopírování jejich částí, což velmi znesnadňuje jejich odhalení. Slovo FAKER tedy v terminologii VT znamená, že jde o autora který jasně kopíruje již hotové práce v-tunerů. VTcommunity.net a Grafickýtuning.cz proto společnými silami pro Vás připravili velký článek o fakerech, jejichž počínání velmi škodí seriózním VT autorům a také webům. FAKEŘI jsou ve VT nepřípustná věc a kazí jeho dobré jméno.

Ovšem pokud by se Vám i přesto zachtělo vytvořit nějaký Fake, hrozí Vám Faker´s black list!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama